Trailer

Pasivní

Netopýr
Netopýr je malý a žije v jeskyních. Přes den spí a večer řádí. Spí tak, že visí na stropě, ale pokud uslyší nebo je v dosahu člověk tak se probudí a začne lítat jak blázen. Zabít ho dá většinou práci, protože se pohybuje hodně rychle a navíc je to zbytečné ho zabíjet. Nedá xp a ani nic nedropne.
netopyr.png
Slepice
Slepice se vyskytuje na každém travnatém povrchu a jsou velmi malé. Nedokáži si ublížit ani se zabít pádem páč když padají máchají rychle křídly. To jejich pád zpomalí a díky tomu bezpečně přistanou na zemi. Slepice se rozmnožují pomocí semínek. I pokud budete mít semínka v ruce tak půjdou bez problému za váma. Slepice běžně každých cca 7 minut dropnou vajíčko, které když se hodí tak po rozbití z toho může být kuřátko.
slepice.png
Kráva
Krávu lze najít v biomech kde je tráva. CHodí a bučí. Pokud do ní bouchnete začne utíkat jak o život. Kráva je však asi jedným zdrojem mléka. Stačí ji nadojit kbelíkem. Krávy se mohou rozmnožit pomocí pšenice.
jej.png
Kravomůrka
Kravomůrka se běžně spawnuje na houbových ostrovech. Je zdrojem hned několika věcí. Pomocí misky jí můžete podojit a díky tomu dostanete polévku. Nebo jí můžete ostříhat a hned je zní opravdová kráva. Nebo zabít a máte maso a kůži. Chová se jako normální kráva a tedy se i rozmnožuje pšenicí.
kravomurka.png
Ocelot
Ocelot je velmi plachý mob, který žije v džungli. Utíká před hráčem a do opravdu vražedným tempem. Dá se ochočit pomocí ryby. Stačí ocelotovi rybu ukázat a nehýbat se a pak ho je nochočit jenže ještě jde o to jestli vůbec ocelot chce být ochočen. Po ochočení se z něj stane kočka, která se může rozmnožit.
ocelot.png
Prase
Prase je velmi růžový mob. To ze všech stran. Nejen že je růžové jako že má růžovou kůži, ale navíc vás může i vozit pomocí sedla. Pokud k tomu máte ještě mrkve na tyčce úplně bez problémů ho můžete navygovat. Dá se rozmnožit pomocí mrkve,ovládat pomocí mrkve a má oranžové sedlo, které musíte najít jako je mrkev. Faktem je, že prasata mrkve milují.
prase.png
Ovce
Ovce je důležitým zdrojem vlny. Vyskytuje se v přírodních barvách a je taky 0,16%, že se vám spawne růžová ovečka. Ovečky se dají ostříhat nůžkami a to vám dá vlnu. Vlnu lze získat i zabitím víc však dostanete pomocí nůžek. Ovečka žere trávu a díky tomu jí vlnu opět naroste. Rozmnožuje se pšenicí. Dá se obarvit pomocí barviv.
ovce-1.4.png
CHobotnice
CHobotnice je v současné době jediný vodní mob. Na souši umírá a nedělá žádné zvuky. Po smrti může dát inkoust, který se dá využít jako černé barvivo.
chobotnice.png
Vesničan
Vesničan se vyskytuje v NPC vesnicích. Je možné s ním obchodovat. Dají se také rozmnožit a to tak když se ve vesnici přistavý další domek. S malýma vesničanama se obchodovat nedá. Mají různé oblečení podle povolání. Pokud do nich budete bouchat tak se naštvou a nebudou s váma obchodovat. Dokáží otevírat dveře a vždy když je nic nebo prší jdou se schovat do svých domků. Vesničan je jeden z nejchytřejších mobů dokáže rozeznat dům a spousty dalších věcí.
vesnican-1.4.png
Zajíc
Zajíc je velmi plachý mob, který se všeho bojí a před vším utíká, díky tomu je také docela těžké ho zabít. Vyskytuje se téměř všude, především v lesích, ale i pouštích. Po zabití dostanete kůži, maso a někdy z něj také vypadne králičí nožka.
zajicc.png

Neutrální

Enderman
Enderman je tři metry vysoký a černý. Hráče si za normálních okolností nevšimne, ale když se mu hráč podívá do očí nebo ho bouchne tak se enderman naštve a začne se teleportovat. Enderman nemá rád vodu ani déšt a pokud se už náhodou dostane do vody kde je před ním hráč v bezpečí nebo do deště okamžitě se portne pryč. Pokud se chcete na endermana podívat tak musíte mít na hlavě dýni. Pokud se schováte někam kde je strop 2 bloky vysoko enderman na vás nemůže. Běžně se spawnuje v endu a v over worldu.
enderman-1.4.png
Prasečí zombí
Praseší zombí vznikne tak když do prasete uhodí blesk, mnohem častější způsob je však ten, že se sám od sebe spawne v netheru kde je dokonce doma. I přesto, že má zlatý meč, který se nikdy nerozbije a který může mít očarovaný tak moc životů neubírá, za to si pamatujte, že ani vy mu moc životů neuberete. Na hráče sám od sebe nezaútočí, útočí jen tehdy když na něj hráč zaútočí pak se však naštve celá smečka. I přesto, že se jedná o zombíka tak na slunci možná hoří, ale rozhodně ho to nezraní a to stejné v lávě.
1mczp.png
Vlk
Vlk aneb mob mnoha tváří i takto by se dal popsat v originálním jazyce wolf. Vlk se běžně vyskytuje v lesích ve smečkách. Chová se pasivně a na hráče neútočí pokud do něj hráče nebouchne jestli že do něj hráč uhodí celá smečka se naštve a jde zabít hráče v tu chvíli mu s červenají oči. Nebo si ho můžete ochočit pomocí kosti. Když je ochočen získá obojek, který se dá obarvit pomocí barviv. Vlk se dá i rozmnožit pomocí šunku, ale to platí jen u ochočených vlků.
2mcw.png
Lední medvěd
Lední mdvěd se vyskytuje v sněžných biomech. Sám od sebe na člověka nezaútočí. Medvědi, mohou mít také miminka.
medvidek.png

Agresivní

Ohnivák
Ohnivák je jeden z nejznámnějších mobů v netheru, kde se vyskytuje v nether pevnostech u spawnerů. Ohnivák dokáže létat, ale tuto schopnost využívá naplno jen techdy když zahlédne hráče jinak levituje celou dobu nad zemí. Ohnivák nebo taky znám jako blaze na hráče útočí pomocí ohnivých koulí, které vystřeluje. Rychle za sebou v určitých intervalech.
blze.png
Creeper
Creeper je jeden z hlavních znaků Minecraftu a taky je nejbezbezpečnější. Jeho pohyb není vůbec slyšet tedy pokud nejde po hlíně nebo se nekoupe ve vodě. Creeper se k hráči potichu přiblíží a pak spáchá sebevražedný(teoristický)útok tím, že se odpálí. Creepera můžete najít úplně běžně v noci skoro všude a taky v jeskyních. Pokud je creeper zabit šípem od kostlivce tak dropne hudební CDéčko. Na multiplayerových servrech creepera často bouchnout neuvidíte většina serverů má bouchání creeperů vypnutu. Pokud do creepera uhodí blesk tak se z něj stane nabití creeper. Ten s epozná tak, že kolem něj šlehají modré vlnu. Nabitý creeper dělá 2x větší díru než normální, ale je slabší. Stačí do něj pouze bouchnout páč většinu životů mu už sebral blesk.
syčák.png
Das
Das se vyskytuje v netheru kde líta. S jeho velikostí 50x50 bloků je prakticky největším mobem na výšku. Das vydává zvuky spíše jako holka a na hráče střílí ohnivé koule, které dokáží zničit okolí a zapálit ho. Nejlepší způsob jak dasa zabít je lukem. Mečem to tak dobře není. Bud je nad lávou a nebo se do něj netrfíte a trefit se do něj je opravdu těžké. Das může být občas uzavřen v malém prostoru a i přesto, že mu třeba koukají části těla tak nedokáže lítat mezi bloku. Tento celkový dojem, že mu koukají časti těla z bloků a že se do něj nedá trefit mečem z něj dělá tak trochu ducha.
das.png
Rybenka
Rybenka je malý tvor, který se neustále hýbe a nedokáže se zastavit. Často se vyskytuje ve strongholdu a nebo vznikne po rozbití silverfish stonu, který lze běžně najít v biomu extreme hills. Rybenka není ničím zvláštní i přesto že je tak malá tak jí jednou ránou ani železným mečem nezabijete. Občas se stane to, že rybenka užere nějaký kus kamene.
rybenka.png
Kostlivec
Kostlivec se vyskytuje v jeskyních nebo večer po světě když je tma. Na hráče útočí pomocí luku a šípů. Často jenom stojí a stříly. Kostlivec je velmi chytrý a když je den tak se de schovat do stínu nebo do vody, protože na slunci hoří. Kostlivce můžeme najít i v brnění nebo s očarovaným lukem. Kostlivci se navzájem mohou zabít pokud jeden střelí do druhého omylem a pak začne souboj. To je stejné s pavouky, jestli střelí omylem do pavouky začne bitka. Když kostlivec zabije creepera tak z creepera vypadne CDéčko.
kostlivec.png
Wither kostlivec
Wither kostlivec se vyskytuje v Nether pevnostech. Je o něco větší než normální kostlivec a používá meč. Po smrti může dát uhlí,kamený meč a nebo jeho lebku. Pohybuje se celkem pomalu, ale jak mile zaznamená nepřítele tak vystartuje a jde to něj. Hráče může otrávit pomocí kouzla withera. Takže vám z černají srdíčka.
w-kostli.png
Sliz
Sliz je odborná slizká kostky, které je hráči často hledaná. To co dropuje je totiš vzácné..slime ball. Sliz jako samotný lze najít hluboko pod zemí v tak zvaných slime chuncích. Sliz má tři velikosti. Pokud najdete ten největší a zabijete ho tak se rozpadne na menší a menší až na konci dropne slime ball.
slizoun.png
Magma sliz
Magma sliz se pohybuje v netheru a nezabijí ho láva. Občas se může stát, že spawne největší verze tedy tři metry. Potom když ho zabijete tak se rozpadne na menší a menší kusy. Dokáže skákat opravdu hodně vysoko pokud tedy nemáme nejmenší verzi, která sotva vyskočí jeden blok. Magma sliz po smrti může dropnout kouli magma slizu.
slizm.png
Pavouk
Pavouky se dají najít všude kde je tma. V noci je můžeme najít tedy klidně i v lese nebo na poušti. S jejich celkovou délkou 2 metry patří mezi nejstrašidelnější moby v Minecraftu. Pavouk jako jeden z mála mobů dokáže přeskočit plot. Tedy on ho spíše přeleze. Navíc pavouk dokáže úplně normálně lézt po všech blocích až na sklo. Pavouk se občas může spawnout s kostlivcem či jiným mobem na zádech.
pavouk.png
Jeskynní pavouk
Jeskynní pavouk je o něco menší než normální. Lze ho najít v opuštěných dolech. Pokud hráče hraje na normal nebo hard tak vás pavouk může otrávit. Otrava se dá zastavit mlíkem. Jeskynní pavouk nedokáže lézt po skle a v klidu přeleze plot. Mezi pavučinami, kterých je u jeho spawneru opravdu hodně se pohybuje naprosto normálně. Jeskynní pavouk se pomocí speciálních modofikací nebo pluginů může spawnout i s kostlivcem na zádech.
caveík.png
Čaroděj
Čaroděj se vyskytuje jen v chaloupkách, které je možné najít v bažině. Na hráče hází lektvaru, občas se stane, že lektvarem trefí sám sebe. Po smrti je volba toho co dropne velké, od tyčky až po lektvary.
čado.png
Zombík
Zombík se spawnuje v noci a v jeskyných. Na slunci hoří a občas může mít i brnění nebo další zbraně. Zombík se vzhledově podobá hráči. Má však oblečení obrácení a vydává šílené zvuky. Zombík občas může nakazit vesničany, které zabijí a z toho pak může vzniknout zombí vesničan.
zambo.png

Golemové

Železný golem
Železný golem se dělá ze čtyř železných bloků, které se umístí do písmene T a na vrch se dá jedna dýně. Golem se pohybuje velmi pomalu, zahlídne-li protivníka tak se rozběhne a vyhodí ho do vzduchu. Železný golem se také může spawnout ve vesnicích kde je minimálně přírodně 21 vesničanů vytvořených. Železný golem může útočit i na hráče pokud ho hráč naštve.
1mcž.png
Sněžný golem
Sněžný golem se dělá ze dvou bloků sněhu a jedné dýně. Útočí tak, že hází sněhové koule a to na všechny negatovní moby. Pod jeho dýní má ještě normální obličej. Sněhulák umírá při dešti,ve vodě a nebo na poušti. V určitých biomech dělá sníh tam kde chodí.
1snežnýgolem.png

Bossové

Drak z Endu
Drak z Endu se vyskytuje jen v Endu. Dělá hlasité zvuky a na hráče útočí rychlím náletem. Jakmile je drak zabit na jeho místě smrti se objeví portál zpět do světa. Drak z Endu dává ohromné množství xp. Drak z Endu se nikdy nezastaví. Je to jeden z mobů, který se musí neustále pohybovat. Drakovi z Endu mohou životy dobíjet ender krystali. Pokud je krystal zničen při dobijení životů tak to drakovi ubere daleko více životů.
3mcd.png
Wither
Wither s emusí postavit a staví se ze čtyř bloků soulsandu, které se umístí do písmene T a následně se na vršek umístí tři lebky od wither kostlivce. Wither je velmi silný a ničí vše čeho se dotkne. Navíc střílí ze svých hlav kouzla, které také ničí. I tyto vytřeli mohou ničit okolní svět. Jak mile se Witherovi dostanete do půlky životů je imuní proti šípům.
4mcwi.png
Anketa

Jaký mod hrajete nejčastěji?

Survival (84 | 64%)
Creative (36 | 27%)
Hardcore (10 | 8%)
Adventure (2 | 1%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one